Crossref Nedir, Nasıl Kullanılır?

Merhaba değerli akademik dostlar, bugünkü yazımızda sizlere çok güzel bir siteden bahsedeceğim. Bu site oldukça işinize yaracaktır. 

Literatür taraması yaptınız ve elinizde bir kaynak listesi oluşturdunuz, peki bunları nasıl indireceksiniz? Bunu kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir site mevcut. Bu siteye kaynağınızı giriyorsunuz size doi'lerini ve bağlantılarını veriyor.

Haydi nasıl yapıldığını öğrenelim.

Bağlantı: Crossref


Yukarıda vermiş olduğum bağlantıya tıklıyoruz. Daha sonra sizi fotoğrafta gördüğünüz bir ekran karşılıyor. Burada kırmızı renk ile işaretlediğim yere kaynağınızı giriyorsunuz. Daha sonra Submit butonuna basıyorsunuz.


Submit butonuna bastıktan sonra yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Burada girdiğiniz kaynağın doi ve bağlantısını veriyor. Siz de bu doi ve bağlantıyı alarak çeşitli platformlar aracılığıyla indirebiliyorsunuz. Daha ne olsun :)

Mükemmel bir hizmet. 


Akademik çalışmalarınızda fayda sağlayacak programlar, uygulamalar, siteler ve araçları bir sayfada topladım. Sayfaya gitmek için TIKLAYIN

  • Akademik paylaşımlar
  • Açık arşiv siteleri
  • Ücretsiz kurslar
  • Burs ilanları
  • Kongre/Sempozyum ilanları
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığım Telegram kanalımı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.

1 Yorumlar

  1. söylediğiniz şekilde yaptım ama doi ve bağlantı hiçbir şekilde vermedi neden acaba

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

Comments