Coursera Nedir? Coursera'dan Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?

Coursera Nedir? Coursera'dan Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?

Coursera Nedir? 

Coursera, dünyanın önde gelen üniversitelerinden “MOOCs” veya Massive Open Online Courses olarak bilinen çevrimiçi kurslar sunan çevrimiçi bir eğitim sağlayıcısıdır. Coursera'da her alandan binlerce kurs bulunmaktadır. Kurslar genel itibariyle ücretsiz olup sertifikaları ücretli olmaktadır. Ancak belli yöntemler uygulanarak sertifikaları da ücretsiz alınabiliyor. Yazının devamında sertifikalar nasıl ücretsiz alınıyor anlattım.

Coursera'da Sertifika Almak Önemli mi? 

Bu sertifikalara akademik anlamda ne kadar itibar edileceği muamma olsa da kendinizi geliştirmeniz bakımından oldukça önemlidir. Üstelik aldığınız sertifikaları Linkedin gibi sosyal medya hesaplarınıza entegre edebiliyorsunuz.

Coursera'da Sertifika Nasıl Ücretsiz Alınır? 

Coursera'da iki alternatif bulunmaktadır. İlki ücretsiz izle ama sertifika alma diğeri ise ücretsiz izle finansal yardım talebi ile sertifikayı ücretsiz al yöntemi. Hepsini teker teker izah edelim.


Kursu ücretsiz olarak izleyebilirsin ancak sertifika almak istersen ücret ödemen gerekir. Eğer bu yöntemi tercih ediyorsanız fotoğrafta işaretlenen 'Enroll for free'' butonuna basmanız yeterli olacaktır. Böylece kursu ücretsiz olarak izleyebilecek ama sertifika alamayacaksınız.


Kursu ücretsiz izleyip sertifikayı da ücretsiz almak istiyorsanız gösterdiğim adımları uygulamanız gerekecek. İlk olarak almak istediğiniz kursun ekranına geliyorsunuz ve 'Financial aid available' yazan butonu basıyorsunuz.


'Financial aid available' butonuna bastıktan sonra sizi bu şekilde bir ekran karşılayacaktır. Burada yapmanız gereken 'Continue to the application' butonuna basmanız.


'Shares accurate information on their application' ve 'Commits to finishing their Coursera courses' yazan yerlere tik koyduktan sonra boş bırakılan yere 'I agree to the terms above' yazıyoruz ve Continue basıyoruz.Karşımıza gelen bu sayfada ise sorulan soruları yanıtlıyor ve gönder butonuna basıyoruz. Artık geriye başvurumuzun sonuçlanmasını beklemek kalıyor. Sonuçlar umumiyetle 2-3 Hafta arasında açıklanıyor.

Netice itibariyle bu yazımızda Coursera nedir? Coursera'dan Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır? üzerinde durmaya çalıştık. 
          
Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

  • Akademik Araçlar ve İpuçları
  • Makale Yazımı ve Stratejileri
  • Tez Yazmaya Dair Rehber Kılavuz
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.