Crossref Nedir, Nasıl Kullanılır?

Merhaba değerli akademik dostlar, bugünkü yazımızda sizlere çok güzel bir siteden bahsedeceğim. Bu site oldukça işinize yaracaktır.  Literatür taraması yaptınız ve elinizde bir kaynak listesi oluşturdunuz, peki bunları nasıl indireceksiniz? Bunu kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir site mevcut. Bu siteye kaynağınızı giriyorsunuz size doi'lerini ve bağlantılarını veriyor. Haydi nasıl yapıldığını öğrenelim. Bağlantı: Crossref  Yukarıda vermiş olduğum bağlantıya tıklıyoruz. Daha sonra sizi fotoğrafta gördüğünüz bir ekran karşılıyor. Burada kırmızı renk ile işaretlediğim yere kaynağınızı giriyorsunuz. Daha sonra Submit butonuna basıyorsunuz.  Submit butonuna bastıktan sonra yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Burada girdiğiniz kaynağın doi ve bağlantısını veriyor. Siz de bu doi ve bağlantıyı alarak çeşitli platformlar aracılığıyla indirebiliyorsunuz. Daha ne olsun :) Mükemmel bir hizmet.

Merhaba değerli akademik dostlar, bugünkü yazımızda sizlere çok güzel bir siteden bahsedeceğim. Bu site oldukça işinize yaracaktır. 

Literatür taraması yaptınız ve elinizde bir kaynak listesi oluşturdunuz, peki bunları nasıl indireceksiniz? Bunu kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir site mevcut. Bu siteye kaynağınızı giriyorsunuz size doi'lerini ve bağlantılarını veriyor.

Haydi nasıl yapıldığını öğrenelim.

Bağlantı: Crossref


Yukarıda vermiş olduğum bağlantıya tıklıyoruz. Daha sonra sizi fotoğrafta gördüğünüz bir ekran karşılıyor. Burada kırmızı renk ile işaretlediğim yere kaynağınızı giriyorsunuz. Daha sonra Submit butonuna basıyorsunuz.


Submit butonuna bastıktan sonra yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Burada girdiğiniz kaynağın doi ve bağlantısını veriyor. Siz de bu doi ve bağlantıyı alarak çeşitli platformlar aracılığıyla indirebiliyorsunuz. Daha ne olsun :)

Mükemmel bir hizmet. 
          
Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

 • Akademik Araçlar ve İpuçları
 • Makale Yazımı ve Stratejileri
 • Tez Yazmaya Dair Rehber Kılavuz
 • Ücretsiz Kurslar
 • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.