En İyi Çeviri Siteleri

En İyi Çeviri Siteleri

Tamamen ücretsiz bir şekilde İngilizce makale/kitap vb. çevirmek için kullanabileceğiniz siteler ve programları derledim. Umarım işinize yarar.

Not: Elbette hiçbir çeviri programı tamamıyla tatmin edici bir sonuç vermez. Bu sebeple dil öğrenmekten başka bir çaremiz yok. Ancak biraz da olsa işimizi görmesi için bu sitelerden faydalanabilirsiniz.

En İyi Çeviri Siteleri

Qtranslate - En Etkili Yöntem

Qtranslate programını bilgisayarınıza kurun çevireceğiniz metni kopyalayıp Chorme'de URL kısmına yapıştırın ve hepsini seçip CTRL+Q basıp çevirin.  Baktınız Google iyi değil yandex yaparsınız o da iyi değil microsoft yaparsınız.


Google Dosya Yükle

Google Çeviri➡️Dökümanlar➡️Bilgisayara Göz At➡️Çevrilecek Dökümanı Seç➡️Hangi dile çevrilecekse onu seç➡️Tercüme Et

Bu yöntemle pdf dosyasını tamamıyla çevirebilirsiniz.


Translate Dict

Kelime sınırı olmadan ve ücretsiz bir şekilde metninizi çevirebileceğiniz alternatif bir sitedir.


Reverso Translation

Yazım kontrolünün olması

Sesli dinlenebiliyor olması

Artı yönleri olarak belirtebiliriz. Ancak site 800 kelime kadar ücretsiz çevirme imkanı sunmaktadır.


SYSTRAN

Metin çevirilerinin yanı sıra Döküman yükleyerek de çeviri yapabilirsiniz. Çevrilen metni istediğiniz formatta indirip kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca kendi içerisinde bir sözlüğe de sahip.


Murat Cenk Akademi - Akademik Çeviri

Yukarıdaki araçların hepsini, hatta daha fazlasını denediniz ancak bir türlü tatmin olmadınız mı? Elinizdeki metnin çevirisi için artık profesyonel yardım almanız gerektiğini düşünüyorsanız sizi böyle alalım. Alanında uzman tercüman kadromuza belgelerinizi gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf ederek çalışmalarınıza devam edebilir veya biz belgelerinizi tercüme ederken arkanıza yaslanıp kahvenizi içebilirsiniz. Uzman kadromuzla Akademik Çeviri alanında profesyonel hizmet alın. Detaylı bilgi için 0534 086 03 58 numarasını veya aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Muratcenk.com akademik tercüme siteleri arasından sıyrılarak, kaliteli ve hızlı çeviri hizmetleri sunmayı hedefliyoruz.

Tekrardan belirtmek isterim ki bu programlar ile tamamıyla tatmin edici bir çeviri yapamazsınız. Bu sebeple dil öğrenmekten başka bir çareniz yok. Ancak bu programlar ile geçici de olsa işinizde büyük kolaylıklar sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda da en iyi çeviri sitelerini sizler için derledik. Başka bir yazıda görüşmek üzere..
          
Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

  • Akademik Araçlar ve İpuçları
  • Makale Yazımı ve Stratejileri
  • Tez Yazmaya Dair Rehber Kılavuz
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.