Sesi yazıya çeviren en iyi programlar hangisidir? Ses kaydını yazıya nasıl çevirebilirim? Konuşmayı yazıya çevirmek istiyorum ama nasıl? Kısacası sesi yazıya çevirme..

Ses kayıtlarını metne dönüştüren başarılı sitelerin listesini yaptım. Listede olması gerektiğini düşündüğünüz site/program varsa yorumdan belirtebilirsiniz.

Voice Note

Tüm işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirebileceğiniz bu siteyi muadillerinden ayıran özelliği chrome eklentisidir. Eklenti sayesinde işlerinizi daha rahat yapabilirsiniz.

https://voicenote.in/live/

Sonix

Sadece 15dk ücretsiz kullanılabiliyor. Sonrasında bir miktar ücret istiyor. Oldukça güzel transkribe etmektedir.

https://sonix.ai

Dictation io

Alternatif olarak değerlendirilebilecek bir sitedir. Kaliteli hizmet vermektedir.

https://dictation.io/

Chorme Speech

Bir diğer alternatif de çoklu dil desteği bulunan bu sitedir. Oldukça kullanışlıdır.

https://www.google.com/intl/en/chrome/demos/speech.html

Google Docs

Hem telefondan hem de bilgisayardan kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz güzel bir site. Oldukça fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

https://docs.google.com/

Speech Texter

Tamamen ücretsiz ve oldukça da kullanışlı bir site. Ayrıca yazılı metni kolay bir şekilde indirme imkanı da sunmaktadır.

https://www.speechtexter.com/

Netice itibariyle Sesi yazıya çeviren en iyi programlar hangisidir? Ses kaydını yazıya nasıl çevirebilirim? Konuşmayı yazıya çevirmek istiyorum ama nasıl? Kısacası sesi yazıya çevirme uygulamalarından bahsettik.


Akademik Kadro İlanları uygulamasını indirin akademik haberler, akademik kadro ilanları, burs ilanları, akademisyenler, akademisyen olmak isteyenler, akademik kariyer yapanlar, yapmak isteyenler ve yüksek lisans & doktora hakkında bilgilere anında ulaşın.


  • Akademik Kadro İlanları
  • Burs İlanları
  • Açık Arşiv Siteleri
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.