Ücretsiz Sıfırdan İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Bu yazımızda ''ücretsiz İngilizce nasıl öğrenirim?'' ''Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum nasıl ve nereden başlamalıyım?'' ''Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için ücretsiz eğitim videoları var mıdır'' sorularının yanıtını bulacaksınız.  

“İngilizce Sıfırdan ve Ücretsiz Nasıl Öğrenilir?” hakkında tavsiye listesi paylaşacağım. Herkeste aynı seviyede etki etmese de faydalı olacağını düşünüyorum.

Giriş seviyesinde kelime ve cümle öğrenilecek pek çok uygulama var. Memrise, Busuu, Duolingo gibi. Tercihe göre bunlardan biri kullanılabilir. Gramerde ve kurallarda boğulmadan önce dile ısınmanızı sağlar.

Bu işin altın kuralı yazarak çalışmaktır. Muhakkak bir kelime, dil defteri kullanmalı. Çalıştığınız kaynaklarda bilmediğiniz tüm kelimeleri bu deftere not etmelisiniz.

Daylight

Dile giriş yaptıktan sonra biraz gramer öğrenmek iyi olacaktır. Daylight serisi giriş seviyesine yönelik. Bence sıfırdan başlayanlara uygun.

Link: Daylight

Beelinguapp

Beelinguapp uygulamasındaki hikayeleri İngilizceden Türkçeye çevirin. Daha sonra hem İngilizcesini hem Türkçesini deftere yazın.

Link: Beelinguapp

Reader at Work/More to Read 1

ODTÜ yayınlarının Reader at Work 1 kullanınca seviyenizi bir nebze anlamanızı sağlar. More to Read de beğeniliyor ama hiç kullanmadım ben.

Tüm bunları yaparken Memrise ile bilmediğiniz kelimelerden sözlük oluşturmanız önemlidir. Daha önce anlatmıştım. Bilgisayardan siteye girerseniz tam sürümünü satın almadan gerekli tüm fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

YDS - YÖKDİL İngilizce Kelime Ezberleme Teknikleri ve Tavsiyeler

Grammar in Use 1

Hem dili pekiştirmek hem sınava hazırlık yaparken kullanılabilecek kitap da Cambridge in Essential Grammar in Use 1 kitabıdır.

Speaky

Tüm bunları yaparken pratik yapmak, dili ne kadar öğrendiğinizi görmek isteyenler kullanabilir. Gerçekten pratik yapacak insanları bulmak zor ama yine de oldukça kullanışlı.

Link: Speaky

Hinative

Dili öğrenirken bazı konuları anlamadınız veya bir açıklamaya ihtiyacınız mı var? Bu sitede sorunuzu yazın bir bilen cevaplar.

Link: Hinative

Kursa gerek duymadan bu adımları takip ederek sınava girebilirsiniz demiyorum. Ama sıfırdan İngilizce öğrenecekseniz kursa gitmeden önce temel şeyleri bilmeniz hız kazandırır. Hiçbir kurs size temel İngilizce eğitimi vermeden sınava hazırlayamaz.

Netice itibariyle bu yazımızda sizlere ''ücretsiz İngilizce nasıl öğrenirim?'' ''Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum nasıl ve nereden başlamalıyım?'' ''Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için ücretsiz eğitim videoları var mıdır'' sorularının cevabını vermeye gayret gösterdik.

Bu yazı Hasan Gülpınar hocanın twitter gönderilerinden derlenmiş halidir. Yazının aslına ulaşmak için TIKLAYIN