ALES'e Sıfırdan Hazırlananlar İçin YouTube Kanalları, Kitaplar ve Kaynaklar

ALES'e Sıfırdan Hazırlananlar İçin YouTube Kanalları, Kitaplar ve Kaynaklar

ALES'e sıfırdan hazırlanmak istiyorsunuz ve ALES kitap önerisi, hazırlık kitabı ve kaynak arayışı içerisinde misiniz? Online olarak ALES'e kursa gitmeden hazırlanabilirsiniz. İşte ALES YouTube kanalları, ALES kaynak önerileri ve taktikler.

ALES sınavına sıfırdan hazırlananların faydalanabileceği YouTube kanalları, kitaplar ve kaynaklar üzerine flood yapacağım. Muhakkak bilmediklerim olacaktır. Önerilerinizi yorum kısmından yazarak paylaşabilirsiniz.

ALES hazırlığına dalmadan önce, İngilizce öğrenme maceramda karşıma çıkan ve bana çok yardımcı olan bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Adı LingoVivo News. İlk olarak, bu uygulama tamamen ücretsiz ve YDS-YÖKDİL okuma becerilerinizi geliştirmek için harika bir araç. Uygulamada makaleler üç farklı seviyede sunuluyor: başlangıç, orta ve ileri. Böylece kendi seviyenize uygun metinleri seçip okumaya başlayabiliyorsunuz. Karşılaştığınız bilmediğiniz kelimeler mi var? Hiç sorun değil, üzerine tıklayıp Türkçe anlamını hemen görebilirsiniz. Ve okumayı bitirdiğinizde, anlayıp anlamadığınızı test eden sorularla öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Özellikle YDS gibi sınavlara hazırlananlar için bulunmaz bir nimet. 


Şimdi, bu küçük ve faydalı detayı paylaştığımıza göre, ALES hazırlık serüvenimize devam edelim ve sizin için bir araya getirdiğim kaynaklara birlikte bakalım.

ALES YouTube Kanalları


Şifreli Matematik

Matematik alt yapısı olmayanlara yönelik kanaldır. Matematiği herkesin anlayabileceği şekilde anlatmaktadır.


Benim Hocam

ALES matematik için BH’den İlyas Güneş ve Deniz Atalay hocaların videolarından yararlanılabilir. Her iki hoca da orta seviyede bir anlatım yapmaktadır.


İlyas Güneş: https://t.co/ThnS4VaCpW

Orkun Dikmen

ALES matematik videolarının yanında özellikle sayısal mantık ve sözel mantık videoları da çok başarılıdır.Rehber Matematik

Mehmet hoca matematiği ispatlarıyla detaylı bir şekilde YouTube kanalında anlatmaktadır. İzleyenler gayet memnun.


Yektug Mat

YKS-AYT üzerine matematik videolarının olduğu YouTube kanalıdır. ALES’e hazırlanırken de rahatlıkla kullanılabilir.


Rüştü Hoca

Türkçe sorularının çözüm tekniklerini göstermektedir. Sınav da eğer Türkçe sorularda çok vakit kaybediyorsanız kesinlikle Rüştü hoca videolarına göz atın.


Aker Kartal

Sözel mantık sorularının basit görünmesini sağlayan adam. Aynı zamanda Türkçe videoları da bulunmaktadır.


Hale Karataş

Benim Hocam tarafından ALES Türkçe üzerine hazırlanmış oynatma listesidir.


ALES Çıkmış Sorular

ALES’e hazırlanırken en kaliteli sorular ALES-DGS tüm çıkmış sorularıdır. Konu eksiği olmayanlar çıkmış soruları çözerek başlayabilir.PEGEM ve 657 Yayınlarının denemeleri

Ales’e hazırlanırken yararlanılabilir.ALES Üzerine Sizden Gelen Öneriler


Hızlı Kalem

Matematik videolarının yanında ALES ve DGS çıkmış soruların videolu çözümünün yapıldığı YouTube kanalıdır.Netice itibariyle ALES Kaynak önerisi, YouTube kanalları ve ipuçlarını vermeye gayret ettik. Umarım ALES hazırlık sürecinizde bir katkısı olur.
          
Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

  • Akademik Araçlar ve İpuçları
  • Makale Yazımı ve Stratejileri
  • Tez Yazmaya Dair Rehber Kılavuz
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.