IELTS Sınavına Hazırlanmak İçin En İyi 6 Site ve Uygulama

IELTS Sınavına Hazırlanmak İçin En İyi 6 Site ve Uygulama
Eğer IELTS sınavına girmeye karar verdiyseniz, ilk adımınız iyi düşünülmüş bir çalışma planı yapmak ve güvenilir kaynakları belirlemek olmalı. İnternet, IELTS sınavı hakkında bilgi sunan pek çok siteyle dolu ve YouTube'da sınav tecrübeleri ile taktiklerini paylaşan birçok video bulunuyor. Ancak bu kaynaklar genellikle doğru olsa da bilgiler genellikle dağınık halde. Eğer henüz nereden başlayacağınıza karar veremediyseniz, doğru yerdesiniz! İşte kendinizi IELTS sınavına hazırlarken başvurabileceğiniz en iyi 6 site.

IELTS'e hazırlanmak için uzaktan eğitim platformlarını tercih eden, etmek isteyen ve kendisine bu konuda rehber arayan kişiler için bir liste hazırladım ve faydalı olacağını düşünüyorum.

IELTS Sınavına Hazırlanmak İçin En İyi 6 Site ve Uygulama


1.  IELTS BUDDY: 

IELTS Buddy, sınav için kelime ve gramer bilginizi artırmayı merkezine almış ve sınava dair uygulama yapmanın yanında püf noktaları sunan bir sitedir. Akademik olarak adlandıracağımız kelimelerin listelerini ve yazma pratiği yaparken kullanılması uygun olan gramer kurallarını barındırmaktadır. Sınava dair örnek sorular, sınavın ne olduğuna dair bilgiler, dersler gibi konularda indirilecek dokümanlar da sunmaktadır. 

İnternet Sitesi: https://www.ieltsbuddy.com

2. LingoVivo News

LingoVivo News, sınav için okuma, dinleme ve soru çözmeyi merkezine almış ücretsiz harika bir uygulamadır.  Her seviyeye uygun başlangıç orta ve ileri seviyelerde sunulan metinlerle kolay bir şekilde öğrenin. Bilimden ekonomiye kadar geniş bir konu yelpazesine sahip olan metinleri dinleyebilir ve anlama sorularıyla becerilerinizi pekiştirebilirsiniz.

3. TAKE IELTSBRITISH COUNCIL:

IELTS British Council adlı site salgın süreci içinde IELTS için hazırlanan kişilere ücretsiz bir şekilde uzaktan eğitim imkanıyla çevrimiçi kurs desteği vermektedir. Kurs süreleri 3 hafta. IELTS için hazırlandığınız süreçte bilmeniz gereken tüm hususlarda sizler için yol gösterici olmakta. Ayrıca katıldığınız kurs içeriğinde sınav için gereken okuma, yazma, dinleme ve konuşma kısımlarını yakından inceleyebiliyorsunuz ve eğitmen kişilerden öneri alabiliyorsunuz. 


4.  IELTSLIZ.COM:

Liz, İngiltere'de yaşayan ve IELTS konusunda tecrübe sahibi bir öğretmen. Onun oluşturduğu bu site sayesinde günlük pratik yapacağınız testlere, ders içeriklerine ve sınav için ipuçlarına ulaşabilirsiniz. IELTS için çeşitli sorular ve soruların cevaplarının yanında konulara ve videolara erişme imkanınız da bulunmakta. Aynı şekilde Liz'in bir YouTube kanalı da var. 

İnternet Sitesi: https://ieltsliz.com/

5. IDP TURKEY:

IDP Education, IELTS'in kurucu ortaklarından. Uzun zamandır birçok sınav merkezinde İngilizce seviyenizi test etmekte. Bu site sayesinde çevrimiçi şekilde sunulan ücretsiz IELTS dokümanlarından faydalanabilir, sınav sistemi hakkında bilgiler edinebilir ve karşılaşma ihtimaliniz olan soru şekillerini görebilirsiniz. 


 6. IELTS ORG:

IELTS sınavına ait olan resmi web sitesi. Sınav sistemi hakkında bilgi edinmek için ziyaret edebilirsiniz. Sınava ait çıkmış sorular, kayıt olmak için izlenecek yol gibi bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

İnternet Sitesi: https://www.ielts.org/

Faydalı bir içerik olmuştur umarım, yine sizlerin bildiği siteler varsa yorum bölümünden paylaşırsanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim :)

Yazar: Aynur TEKKE

Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

  • Akademik Araçlar ve İpuçları
  • Makale Yazımı ve Stratejileri
  • Tez Yazmaya Dair Rehber Kılavuz
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.