IELTS’e Hazırlanırken Yararlanabileceğiniz 5 Online ve Ücretsiz İnternet Sitesi

Birçok eğitim kurumunun fiziksel olarak eğitimin yanında online eğitimi tercih ettiğini hepimiz biliyoruz. Özellikle koronavirüs sebebiyle bütün eğitim aşamalarında görülen uzaktan eğitim faaliyetlerine olan talep giderek artış göstermektedir. Bu artış gösteren taleplerin içinde yabancı dil kursları da yer almaktadır. IELTS gibi popüler olan bir sınav için de yine uzaktan eğitim platformları önemlidir.

IELTS'e hazırlanmak için uzaktan eğitim platformlarını tercih eden, etmek isteyen ve kendisine bu konuda rehber arayan kişiler için bir liste hazırladım ve faydalı olacağını düşünüyorum.

IELTS İçin Online ve Ücretsiz Siteler

1.  IELTS BUDDY: 

IELTS Buddy, sınav için kelime ve gramer bilginizi artırmayı merkezine almış ve sınava dair uygulama yapmanın yanında püf noktaları sunan bir sitedir. Akademik olarak adlandıracağımız kelimelerin listelerini ve yazma pratiği yaparken kullanılması uygun olan gramer kurallarını barındırmaktadır. Sınava dair örnek sorular, sınavın ne olduğuna dair bilgiler, dersler gibi konularda indirilecek dokümanlar da sunmaktadır. 

İnternet Sitesi: https://www.ieltsbuddy.com

2. TAKE IELTSBRITISH COUNCIL:

IELTS British Council adlı site salgın süreci içinde IELTS için hazırlanan kişilere ücretsiz bir şekilde uzaktan eğitim imkanıyla çevrimiçi kurs desteği vermektedir. Kurs süreleri 3 hafta. IELTS için hazırlandığınız süreçte bilmeniz gereken tüm hususlarda sizler için yol gösterici olmakta. Ayrıca katıldığınız kurs içeriğinde sınav için gereken okuma, yazma, dinleme ve konuşma kısımlarını yakından inceleyebiliyorsunuz ve eğitmen kişilerden öneri alabiliyorsunuz. 

İnternet Sitesi: https://takeielts.britishcouncil.org/

3.  IELTSLIZ.COM:

Liz, İngiltere'de yaşayan ve IELTS konusunda tecrübe sahibi bir öğretmen. Onun oluşturduğu bu site sayesinde günlük pratik yapacağınız testlere, ders içeriklerine ve sınav için ipuçlarına ulaşabilirsiniz. IELTS için çeşitli sorular ve soruların cevaplarının yanında konulara ve videolara erişme imkanınız da bulunmakta. Aynı şekilde Liz'in bir YouTube kanalı da var. 

İnternet Sitesi: https://ieltsliz.com/

4. IDP TURKEY:

IDP Education, IELTS'in kurucu ortaklarından. Uzun zamandır birçok sınav merkezinde İngilizce seviyenizi test etmekte. Bu site sayesinde çevrimiçi şekilde sunulan ücretsiz IELTS dokümanlarından faydalanabilir, sınav sistemi hakkında bilgiler edinebilir ve karşılaşma ihtimaliniz olan soru şekillerini görebilirsiniz. 

İnternet Sitesi: https://idpieltsturkey.com/tr/

 5. IELTS ORG:

IELTS sınavına ait olan resmi web sitesi. Sınav sistemi hakkında bilgi edinmek için ziyaret edebilirsiniz. Sınava ait çıkmış sorular, kayıt olmak için izlenecek yol gibi bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

İnternet Sitesi: https://www.ielts.org/

Faydalı bir içerik olmuştur umarım, yine sizlerin bildiği siteler varsa yorum bölümünden paylaşırsanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim :)


Aynur TEKKE

Sosyal Medya hesaplarımdan da bana ulaşabilirsiniz

Facebook: https://www.facebook.com/aynur.tekke61

Twitter: https://twitter.com/TekkeAynur

İnstagram: https://www.instagram.com/aynurtekke61/?hl=tr


Akademik Kadro İlanları uygulamasını indirin akademik haberler, akademik kadro ilanları, burs ilanları, akademisyenler, akademisyen olmak isteyenler, akademik kariyer yapanlar, yapmak isteyenler ve yüksek lisans & doktora hakkında bilgilere anında ulaşın.


  • Akademik Kadro İlanları
  • Burs İlanları
  • Açık Arşiv Siteleri
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.