Kendi El Yazınızı Ücretsiz Olarak Font Yapın

Kendi El Yazınızı Ücretsiz Olarak Font Yapın

Harika bir site yazı ile yine karşınızdayım. Word’de sürekli aynı fontları kullanıp sıkılıyor musunuz? Kendi el yazımı bilgisayara font olarak kullanayım istiyorsunuz ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsunuz. İşte bunun en kolay yollarını sizlere sunuyorum..

Kendi El Yazınızı Ücretsiz Olarak Font Yapmaya geçmeden önce, İngilizce öğrenme sürecimde karşılaştığım ve bana büyük destek olan bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Adı LingoVivo News. Bu uygulama, tamamen ücretsiz olup, özellikle İngilizce okuma becerilerinizi geliştirmek amacıyla tasarlanmıştır. Uygulamada, başlangıçtan ileri seviyeye kadar farklı zorluklarda makaleler bulunmakta. Böylece, kendi seviyenize uygun içerikleri seçerek okumaya başlayabilirsiniz. Karşılaştığınız yeni kelimeler üzerine dokunarak Türkçe anlamlarını öğrenebilir, okuma sonrasında ise metni ne kadar anladığınızı test eden sorularla öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Özellikle sınavlara hazırlananlar için mükemmel bir kaynak.


Kendi El Yazınız Nasıl Ücretsiz Font Yapılır?

İlk olarak calligraphr sitesine giriyoruz. ‘’Get Started For Free’’ butonuna basarak kaydoluyoruz. Sizden mailinizi doğrulamanız isteniyor. 

Kendi El Yazınızı Ücretsiz Olarak Font Yapın

Mailiniz doğruladıktan sonra fotoğraftaki gibi bir ekran sizi karşılıyor. Burada yapmanız gereken Create a template butonuna basmanızdır. 

Kendi El Yazınızı Ücretsiz Olarak Font Yapın

Daha sonrasında resimde de gösterildiği üzere Turkish yazıyorsunuz ve seçiyorsunuz. Dowload Templates butonuna basarak PDF formatında indiriyorsunuz. PDF'de boş bırakılan yerleri kendi el yazınızla dolduruyorsunuz. Örneğin A yazıyorsa boşluğa el yazınız ile BÜYÜK A  yazıyorsunuz. Daha sonrasında bunu yazıcınız ile scanner ederek PDF formatında bilgisayarınıza aktarıyorsunuz. Calligraphr sitesine geliyoruz ve Upload Templates butonuna basarak el yazımız ile doldurduğumuz PDF seçiyoruz ve yüklüyoruz. Artık işlem tamamdır. Kendi el yazınızı font olarak oluşturdunuz. Bunu artık indirip kullanmak kalıyor. Build Font butonuna basarak kendi el yazı fontunuzu indirebiliyorsunuz.

Kendi El Yazı Fontumu Nasıl Bilgisayara Nasıl Yükleyeceğim?

Windows 7 ve üzeri bir işletim sistemi kullanıyorsanız, font dosyasına çift tıklayın, Yükle butonuna basın. Windows XP kullananların ise font dosyasını kopyalayıp, Denetim Masası > Yazı Tipleri klasörüne kopyalaması gerekiyor. Artık el yazınız, kullanımınıza hazır. Herhangi bir programda font adını seçerek, yazmaya başlayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımda kendi el yazınızı bilgisayara fon olarak aktarmanın en kolay ve ücretsiz yollarını gösterdim. Sizler de bu adımları izleyerek Ücretsiz olarak kendi el yazınızı font yapabilirsiniz.
          
Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

  • Akademik Araçlar ve İpuçları
  • Makale Yazımı ve Stratejileri
  • Tez Yazmaya Dair Rehber Kılavuz
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.