Kendi El Yazınızı Ücretsiz Olarak Font Yapın

Harika bir site yazı ile yine karşınızdayım. Word’de sürekli aynı fontları kullanıp sıkılıyor musunuz? Kendi el yazımı bilgisayara font olarak kullanayım istiyorsunuz ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsunuz. İşte bunun en kolay yollarını sizlere sunuyorum..

Kendi el yazını font yap ve keyfini çıkar.

Kendi El Yazını Nasıl Font Yapılır?

İlk olarak calligraphr sitesine giriyoruz. ‘’Get Started For Free’’ butonuna basarak kaydoluyoruz. Sizden mailinizi doğrulamanız isteniyor. 

Mailiniz doğruladıktan sonra fotoğraftaki gibi bir ekran sizi karşılıyor. Burada yapmanız gereken Create a template butonuna basmanızdır. 

Daha sonrasında resimde de gösterildiği üzere Turkish yazıyorsunuz ve seçiyorsunuz. Dowload Templates butonuna basarak PDF formatında indiriyorsunuz. PDF'de boş bırakılan yerleri kendi el yazınızla dolduruyorsunuz. Örneğin A yazıyorsa boşluğa el yazınız ile BÜYÜK A  yazıyorsunuz. Daha sonrasında bunu yazıcınız ile scanner ederek PDF formatında bilgisayarınıza aktarıyorsunuz. Calligraphr sitesine geliyoruz ve Upload Templates butonuna basarak el yazımız ile doldurduğumuz PDF seçiyoruz ve yüklüyoruz. Artık işlem tamamdır. Kendi el yazınızı font olarak oluşturdunuz. Bunu artık indirip kullanmak kalıyor. Build Font butonuna basarak kendi el yazı fontunuzu indirebiliyorsunuz.

Peki indirilen fontu nasıl bilgisayarıma yükleyeceğim?

Windows 7 ve üzeri bir işletim sistemi kullanıyorsanız, font dosyasına çift tıklayın, Yükle butonuna basın. Windows XP kullananların ise font dosyasını kopyalayıp, Denetim Masası > Yazı Tipleri klasörüne kopyalaması gerekiyor. Artık el yazınız, kullanımınıza hazır. Herhangi bir programda font adını seçerek, yazmaya başlayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımda kendi el yazınızı bilgisayara fon olarak aktarmanın en kolay ve ücretsiz yollarını gösterdim. Sizler de bu adımları izleyerek Ücretsiz olarak kendi el yazınızı font yapabilirsiniz.


Akademik Kadro İlanları uygulamasını indirin akademik haberler, akademik kadro ilanları, burs ilanları, akademisyenler, akademisyen olmak isteyenler, akademik kariyer yapanlar, yapmak isteyenler ve yüksek lisans & doktora hakkında bilgilere anında ulaşın.


  • Akademik Kadro İlanları
  • Burs İlanları
  • Açık Arşiv Siteleri
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.