En İyi OCR Yazılımları ve Mobil Uygulamalar

En İyi OCR Yazılımları ve Mobil Uygulamalar

Office Lens (MOBİL UYGULAMA)

Telefonunuzla yazıya aktarılmasını istediğiniz dokümanın fotoğrafını çekiyorsunuz program anında metin belgesine aktarıp veriyor. Ayrıca "Ücretsiz" de. Daha ne olsun.

Pek çok rakibi olsa da alanında en iyisi diyebiliriz.

Adobe Scan (MOBİL UYGULAMA)

Tüm notları ve belgeleri taramanıza ve bunları PDF dosyalarına dönüştürmenize olanak tanır. Kullanımı basit ve etkilidir. Telefonunuzun kamerasını taramak istediğiniz belgeye doğrulttuğunuzda, belgeyi otomatik olarak tanıyacak ve tarayacaktır.

Google Drive (MOBİL UYGULAMA)

Google Drive sadece depolama hizmeti vermiyor aynı zamanda belli bir boyuta kadar fotoğraftan yazıya dönüştürme (OCR) hizmeti de veriyor. Uygulamada sağ alt köşede bulunan ''+'' basıp gereken izinleri verdikten sonra kullanabilirsiniz.

Abby FineReader (PROGRAM)

Eğer ki çok fazla sayfa tarayacağım ve işimi daha profesyonel yapayım diyorsanız Abby FineReader kullanmanızı öneririm. Gerçekten harika bir program.

Able2Extract Professional

Abby FineReader programına alternatif olarak Able2Extract kullanabilirsiniz. Oldukça işlevsel olan bu program ile binlerce sayfayı yazıya dönüşterebilirsiniz.

Adobe Acrobat Pro DC

Aynı şekilde binlerce sayfa görüntüyü saniyeler içerisinde yazıya aktarabilir ve istediğiniz formata dönüştürebilirsiniz.

En iyi OCR yazılımları ve mobil uygulamaların listesini sizler için derledik..
          
Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

  • Akademik Araçlar ve İpuçları
  • Makale Yazımı ve Stratejileri
  • Tez Yazmaya Dair Rehber Kılavuz
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.