En İyi OCR Yazılımları ve Mobil Uygulamalar

1-) Office Lens (MOBİL UYGULAMA)

Telefonunuzla yazıya aktarılmasını istediğiniz dokümanın fotoğrafını çekiyorsunuz program anında metin belgesine aktarıp veriyor. Ayrıca "Ücretsiz" de. Daha ne olsun.

Pek çok rakibi olsa da alanında en iyisi diyebiliriz.

Adobe Scan (MOBİL UYGULAMA)

Tüm notları ve belgeleri taramanıza ve bunları PDF dosyalarına dönüştürmenize olanak tanır. Kullanımı basit ve etkilidir. Telefonunuzun kamerasını taramak istediğiniz belgeye doğrulttuğunuzda, belgeyi otomatik olarak tanıyacak ve tarayacaktır.

Google Drive (MOBİL UYGULAMA)

Google Drive sadece depolama hizmeti vermiyor aynı zamanda belli bir boyuta kadar fotoğraftan yazıya dönüştürme (OCR) hizmeti de veriyor. Uygulamada sağ alt köşede bulunan ''+'' basıp gereken izinleri verdikten sonra kullanabilirsiniz.

Abby FineReader (PROGRAM)

Eğer ki çok fazla sayfa tarayacağım ve işimi daha profesyonel yapayım diyorsanız Abby FineReader kullanmanızı öneririm. Gerçekten harika bir program.

Able2Extract Professional

Abby FineReader programına alternatif olarak Able2Extract kullanabilirsiniz. Oldukça işlevsel olan bu program ile binlerce sayfayı yazıya dönüşterebilirsiniz.

Adobe Acrobat Pro DC

Aynı şekilde binlerce sayfa görüntüyü saniyeler içerisinde yazıya aktarabilir ve istediğiniz formata dönüştürebilirsiniz.

En iyi OCR yazılımları ve mobil uygulamaların listesini sizler için derledik..


Akademik Kadro İlanları uygulamasını indirin akademik haberler, akademik kadro ilanları, burs ilanları, akademisyenler, akademisyen olmak isteyenler, akademik kariyer yapanlar, yapmak isteyenler ve yüksek lisans & doktora hakkında bilgilere anında ulaşın.


  • Akademik Kadro İlanları
  • Burs İlanları
  • Açık Arşiv Siteleri
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.