Alışkanlık Kazandıran 5 Uygulama

Forest

Kendinize yapılacak hedefler koydunuz ve bunları halletmek için odaklanmanız gerekiyor. Uygulamayı açıyor ve süre giriyorsunuz. Sürenin başlamasıyla ağacınızın tohumunu atmış oluyorsunuz. Sürenin bitimiyle ağacınz oluyor. Böyle böyle kocaman bir ormana sahip oluyorsunuz

Habitica

Sanal bir dünyada üstlendiğiniz bir karakter rolünü oynarkan gerçek dünyada işlerinizi tamamlıyorsunuz. Yani siz gerçek dünyada yaptığınız işler üzerinden sanal bir karakter geliştiriyorsunuz. Hem işlerinizi yapıyor hem de eğleniyorsunuz. Harika!

Level Up Life

Bu uygulamada diğerlerinden farklı olarak görevleri kendisi belirliyor. Örneğin kişisel gelişim kategorisini seçtiniz bu alanda kendiniz geliştirmeniz için uygun görevler belirliyor. Görevleri yapmanız ile ödüller alıyorsunuz. Bence çok iyi.

Zombies Run

Günlük spor yapma hedefi koydunuz ancak istikrar sağlayamıyorsanız bu uygulama tam size göre. İsteğe bağlı olarak zombiler sizi kovalarken onlara yakalanmadan hedefinize koşmanız isteniyor. Siz koşarken adeta bir filmin içinde gibi hissetmeniz sağlanıyor.

Todoist

Hatırlamanız gereken işler, hangi sıklıkla yapmanız gerektiği ve işin ne kadar öncelikli olduğunu giriyoruz. O da size bunu hatırlatıyor. Yaptıklarınız ve yapmadıklarınız üzerinden ise puanlama tablosu çıkartıyor.

Netice itibariyle alışkanlık kazandıran uygulamaları burada değerlendirmiş olduk.

Yararlanılan siteler:

https://barisozcan.com/oyunlas%CC%A7tirarak-aliskanlik-kazandiran-9-uygulama/

https://grisayfalar.com/aliskanlik-takip-uygulamalari/


Akademik Kadro İlanları uygulamasını indirin akademik haberler, akademik kadro ilanları, burs ilanları, akademisyenler, akademisyen olmak isteyenler, akademik kariyer yapanlar, yapmak isteyenler ve yüksek lisans & doktora hakkında bilgilere anında ulaşın.


  • Akademik Kadro İlanları
  • Burs İlanları
  • Açık Arşiv Siteleri
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.