Coursera Kursları, Üniversitelilere Kısa Süreliğine Ücretsiz

Binlerce gencimizin üniversiteli olma mutluluğunu yaşadığı bugünlerde Coursera, üniversitelilere kariyerlerinde faydalı olabilecek kurslara ücretsiz erişim sağlıyor. Kampanyanın son tarihi ise 30 Eylül. Covid nedeniyle dünyanın dört bir yanında eğitim öğretim hayatının aksadığı görülüyor. 

Okulların kapanması ya da uzaktan eğitime geçmesi nedeniyle eğitimde denge durumunun bozulduğu görülmektedir. Çeşitli kurumlar ve kuruluşlar ise eğitimin en azından uzaktan da olsa devam etmesi için çaba gösteriyor. 180’den fazla üniversite ve kuruluşun desteklediği Coursera da bunlardan biri. Platform şimdi kurslarını üniversite öğrencilerine ücretsiz sunuyor. Toplamda 3.800 kurs sertifikası ile beraber tüm öğrencilere sunuluyor.

Coursera, üniversitelerde öğrenim görenler için kurslarını ücretsiz olarak erişime açıyor. Bu kurslarda sayılı üniversitelerden profesörler, şirketlerden yöneticiler, uzmanlar ve diğer alanlarında önde gelen isimler eğitmenlik görevini üstleniyor.

Coursera kurslarını başarıyla tamamlayan kişilere ise sertifika da verilmektedir. Böylece alınan eğitimlerin de belgelenebilmesi mümkün oluyor. 

Coursera kurslarına nasıl ücretsiz katılabilirsiniz?

Eğer ki üniversitenizin tüm öğrencilere sağladığı ''.edu'' uzantılı mailiniz varsa ve üniversitenizin coursera ile anlaşması bulunuyorsa ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz.

30 Eylül'e kadar bu fırsattan yararlanabileceğinizi bu tarihten sonra ise sistemdeki kurslar paralı olacaktır. Bu sebeple işinize yarayabilecek kurslara kayıt olmanızı öneririm. Çünkü 30 Eylülden sonra fırsatınız kalmayacaktır. O halde yapacağınız adımları detaylı bir şekilde anlatalım..

  • Coursera sayfasına gidiniz.
  • Sayfanın sağ üst tarafında bulunan Join For Free butonuna basarak kaydolunuz. Buraya Ad-Soyad, Okul mailinizi ve şifrenizi yazınız. 
  • Karşınıza ''Welcome to Coursera, .....! Get personalized recommendations based on your background'' yazan bir sayfa gelecek. Burada ''Skip'' tuşuna basın ve geçin. Daha sonra mail adresinize doğrulama maili gelecektir. Ona tıklayarak üyeliğinizi aktif edin.
  • COURSERA (tıklayın) sayfasına gelin ve ''Link your school email to get started:'' yazan yere üniversite mail adresinizi yazın. Daha sonra karşınıza bir ekran çıkacak ve öğrenci olup olmadığınızı soracak. Oraya ''Mevcut Öğrenci'' olduğunuzu belirtin, devam dedikten sonra arama butonundan istediğiniz kursu arayın ve ücretsiz kaydolun. Artık tüm kurslar ücretsiz ve sertifika veriliyor olacaktır. 

İşleminiz böylece tamamlanmış olacak. Artık istediğiniz kursa 30 Eylül 2020 tarihine kadar ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz.


Akademik Kadro İlanları uygulamasını indirin akademik haberler, akademik kadro ilanları, burs ilanları, akademisyenler, akademisyen olmak isteyenler, akademik kariyer yapanlar, yapmak isteyenler ve yüksek lisans & doktora hakkında bilgilere anında ulaşın.


  • Akademik Kadro İlanları
  • Burs İlanları
  • Açık Arşiv Siteleri
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.