Muhteşem İki Gmail Eklentisi

Mailtrack Eklentisi

Akademik hayatınızda işlerinizi kolaylaştıracak eklentiler serisine devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere müthiş bir eklentiden bahsedeceğim. Ancak bu eklenti sadece Akademik düşünenler için değil, Gmail ile uzaktan yakından alakası olan herkes için geçerli.

Peki ne anlatacaksın?

Sizlere 2 eklentiden bahsedeceğim. Birinci bahsedeceğim eklenti Mailtrack eklentisidir. İkinci bahsedeceğim ise Checker Plus for Gmail™ eklentisidir. Detayları anlatmaya geçelim.

Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

Mailtrack Eklentisi

Bu eklenti ne işe yarıyor?

Değerli dostlar bu eklenti herhangi bir kişiye göndermiş olduğunuz mailinizin ne zaman okunduğunu gösteren bir eklentidir. Örneğin ben danışman hocama bir mail attım. Mail atmamın üzerinden 1 gün geçmesine rağmen herhangi bir dönüş sağlanmadı. Acaba mailim spama mı düştü? Acaba maili yanlış mı gönderdim? Vb. soruları artık sormanıza gerek kalmıyor.

Mailtrack Nasıl Kullanılır?


Link: Mailtrack

Mailtrack Eklentisi

Resimde de gösterdiğim gibi chorme ekle butonuna basıyorsunuz. Daha sonrasında uzantı ekle diyorsunuz ve birkaç saniye bekledikten sonra sizi başka bir siteye yönlendiriyor ve gmail adresinize tekrar girmeniz isteniyor. Connect with Google butonuna basarak gmail hesabımıza giriyoruz. Açılan pencerede bu eklentiyi ücretli yani pro versiyonunu mu kullanmak istersin yoksa ücretsiz versiyonunu mu diye soru çıkıyor. Ardından Sign Up Free yazan yere tıklıyoruz ve  yönlendirilen yeni pencerede go to mail butonuna basarak işlemleri bitiriyoruz. Bundan sonra herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

Peki ben mailimin ne zaman okunduğunu nereden görebiliyorum?


Mailtrack Eklentisi

Gmail hesabınızdan gönderilmiş postalar sekmesini açıyorsunuz ardından resimde gösterdiğim yere farenizin imleci ile üzerine gelmeniz yeterli oluyor. Burada mailinizin ne zaman okunduğunu gösteriyor. Eklentinin pro versiyonlarında daha fazla özellikler mevcut, dileyen ücreti mukabilinde pro versiyonları alabilir.

Checker Plus for Gmail™ Eklentisi

Checker Plus for Gmail™, Gmail hesabınıza gelen iletileri Google Chrome üzerinden eşzamanlı olarak Google Chorme’de sağ üst köşede uzantılar bölümünde bildirim şeklinde gösterir. Bunun yanı sıra eklenti kısayolunda toplam okunmayan mail sayınız gözükür ve kısayola tıklayarak bu mailleri hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bu da size gelen maili yanıtlama sürenizi kısaltır ve işlerinizi daha çabuk halledebilirsiniz.

Checker Plus for Gmail™ Eklentisi Nasıl Kullanılır?Mailtrack Eklentisi

Resimde de gösterdiğim gibi chorme ekle butonuna basıyorsunuz. Daha sonrasında uzantı ekle diyorsunuz ve birkaç saniye bekledikten sonra sizi başka bir siteye yönlendiriyor ve mezkur siteyi kapatıp çıkabilirsiniz. Artık kurulum tamamlandı. Google Chorme’de sağ üst tarafta mektup şeklinde bir eklenti gözükecektir. Mail geldiği vakit ilk önce bilgisayarınızda sağ alt taraftan bildirim geliyor ve ardından yukarıdaki mektup ikonu kırmızı yanıp sönmeye başlıyor. Dilerseniz gmail adresinize gitmeden uzantı üzerinden hızlıca cevap verip de gönderme imkanı sağlıyor.
 
Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

  • Akademik Araçlar ve İpuçları
  • Makale Yazımı ve Stratejileri
  • Tez Yazmaya Dair Rehber Kılavuz
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.