DEŞİFRE (SES-VİDEO KAYDINI YAZIYA AKTARMA) HİZMETİ

Farklı bir yapı içerisinde bulunmakta olan herhangi bir iletinin yazıya dökülmesi deşifre olarak adlandırılır. İletinin ses şeklinde olması durumunda ses kaydı deşifre hizmeti, video şeklinde olduğunda ise video deşifre hizmeti ile transkript edilir.

Ses-Video kayıtlarının net olmaması durumunda çeşitli programlar aracılığıyla iyileştirmeler yapılıp deşifre işlemlerine geçilmektedir. Bu sayede en doğru sonuçlara ulaşmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin, video ya da ses kaydı alınan tüm etkinliklerini, programlarınızı ve video kayıtlarını gizlilik ve güvenlik anlayışımız çerçevesinde yazıya aktarıyoruz. 

Ses kayıtlarının netliği ve konuşan kişi sayısı, proje teslim süresini ve ücretini belirleyen ana nedenlerdir.  

Kayıt netliği: Kayıt alınan ortamda oluşan dış sesler, kayıt cihazının uzak bir yere konulması, üst üste yapılan konuşmalar gibi nedenler ses kaydının netliğini etkiler. Böyle durumlarda deşifre uzmanı kaydı birden fazla dinlemek zorunda kalır. Bu tür kayıtlar, normal netlikte bir ses kaydına göre daha fazla zaman ve çaba gerektiren kayıtlar olduğundan, hem teslim süresinin uzamasına hem de ücret artışına sebep olur.

Konuşan kişi sayısı: Konferans gibi tek kişinin konuştuğu projeler ile grup toplantıları gibi birden fazla kişinin konuşma kayıtları arasında ücretlendirme farkı vardır. Ancak bu fark sadece soru cevap gibi karşılıklı konuşmalar ya da üst üste gelen konuşmalar söz konusu olduğunda ortaya çıkar. Örneğin aynı konferans içinde sırayla konuşan birden fazla konuşmacı olması durumunda, tek kişilik kayıt olarak değerlendirilir ve ücretlendirmeye yansıtılmaz.

Özel istekler: Bazı kayıtlarda proje içeriği gereği imla kuralları hariç, cümle tamamlama, devrik cümleler, şiveli konuşma vb herhangi bir düzeltme istenmeyebilir. Sadece duyulduğu gibi yazım esas alınabilir ya da ekstra zaman kodu girilmesi istenebilir. Bütün bu istekler proje başlangıcında netleştirilerek gerçekleştirilir.

1 kişinin konuşmasını içeren, 1 saatlik net bir ses kaydının deşifre ücreti 480 TL’ dir. Dakika ücreti 8 TL’den hesaplanır.  Ücretlerimize % 20 KDV dahil değildir.

Murat Cenk Akademi Ofisi hizmetlerinden yararlanmak için 0534 086 03 58 telefon numarasından ulaşabilir veya bilgi@muratcenk.com mail atabilirsiniz.