Literatür Tarama Siteleri - Akademik Araştırma Siteleri

Literatür Tarama Siteleri - Akademik Araştırma Siteleri

Akademik çalışmalarınızda kaynak konusunda yardımcı olacak milyonlarca dökümanı barındıran ''Açık Erişim Siteleri'' üzerine bilgisel hazırladım. Listede olmasını istediklerinizi yorumda belirtirseniz ekleyebilirim.

Literatür Tarama Siteleri


Libgen

Akademik camianın yakından bildiği milyonlarca kaynağın dijital halini indirebileceğiniz açık erişim sitesidir.

Sci-Hub

Milyonlarca ücretli makaleyi doi numarasını girerek ücretsiz bir şekilde temin edebileceğiniz açık erişim sitesidir. Site uzantısı sürekli değiştiği için tavsiyem Sci Telegram botunu kullanmanızdır.

Z-Library

Sitede 5,365,081 kitap ve 77,518,212 makale bulunmaktadır. Ücretsiz olarak PDF formatında indirebiliyorsunuz. Akademik çalışmalarınızda kaynak konusunda büyük yardım sağlayacaktır.

BookFI

2,240,251 kitabın bulunduğu açık arşiv sitesidir. Akademik araştırmalarınızda kaynak konusunda yardımcı olacaktır.

issuu

Ücretsiz bir elektronik yayıncılık platformudur. Bünyesinde dergiler, kitaplar, gazeteler barındıran site, çevrimiçi yayın yapan birçok yayımcı tarafından kullanılmaktadır. Kesinlikle bir göz atın.

Free-ebooks

Kitap okuyarak İngilizcemi geliştirmek istiyorum diyorsanız, doğru adres burası diyebiliriz. Bu sitede drama veya bilim kurgu gibi kategorilere göre ayrılmış birçok yabancı kitap bulabiliyorsunuz.

Open Culture

Binlerce ücretsiz çevrimiçi kurs, sesli kitap, ders kitabı, e-kitap, dil dersi, film ve daha fazlasını bulabileceğiniz muhteşem bir site.

Internet Public Library

500,000 üzerinde makalenin bulunduğu ve ücretsiz erişim imkanı sunan açık arşiv sitesidir.
Google’s Scholara alternatif olarak kullanılabilir. Bir göz atın, işinize yarayacak kaynaklar bulabilirsiniz.

Scribd

Dünyanın en büyük online kütüphanelerinden biri olan Scribd; en iyi e-kitap uygulamaları arasında bulunuyor. Ayrıca 10 milyon fazla dokümana ulaşabilme fırsatı sunmaktadır. Üniversitenizin anlaşması varsa ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

LibriVox

Müthiş bir site daha
Ücretiz e-kitap siteleri arasında ön plana çıkan LibriVox, kitap tutkunları için ideal bir site. LibriVox sayesinde kitapları hem indirebilir hem de dinleyebilirsiniz. 

Gutenberg Projesi

60.000'den fazla ücretsiz e-kitaptan oluşan bir kütüphanedir. Muazzam bir arşiv bulunmakta. Ayrıca yasaldır. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Library of Congress

Toplamda 20,797,793 kaynağın bulunduğu ve bunların
2,730,421 online erişim imkanı sunan muazzam bir site. Araştırmalarınızda işinizi kolaylaştırabilir. Göz atmanızda yarar var. 

SpringerLink

Hemen hemen her konuda elektronik dergiler ve kitaplar bulabileceğiniz muazzam bir site. Ayrıca koleksiyon ve içerik türüne göre de yayınlara göz atabilirsiniz.

BenchPrep

Dünya çapında sizinle aynı derslerden sorumlu insanlarla soru bankalarını, quizleri, notları vb. paylaşabilmenizi sağlayan, bir uygulamadır. Özellikle dil sınavlarına, MCAT, GMAT, LSAT gibi sınavlara girmeyi düşünüyorsanız çok işinize yarar.
          
Ücretsiz YDS-YÖKDİL Okuma Uygulaması
YDS-YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanırken LingoVivo News uygulaması ile bol bol okuma yapabilir, Türkçe çevirilerini görebilir ve kavrama sorularıyla sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Üstelik TAMAMEN ÜCRETSİZ!
App Store Google Play

  • Akademik Araçlar ve İpuçları
  • Makale Yazımı ve Stratejileri
  • Tez Yazmaya Dair Rehber Kılavuz
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.