Ücretsiz Online İngilizce Makale Yazma Teknikleri Kursu

College Writing 2.1x, makale geliştirme, gramer doğruluğu ve kendi kendini düzenlemeye odaklanan, İngilizce Öğrenenler için akademik yazmaya bir giriş niteliğindedir. Beş haftalık kurs, temel gramer terminolojisinin ve anlayışının bir incelemesini içerir; etkili cümleler ve paragraflar yazmak; girişler ve sonuçlar; daha uzun metinler yazma stratejileri; ve tez cümleleri. Ders materyalleri okumalar ve videolar aracılığıyla sunulacaktır. Ek yazma çalışmaları için e-kitap biçiminde isteğe bağlı bir ders çalışma kitabı kullanılabilir. Öğrenciler çevrimiçi tartışmalara ve akran değerlendirmesine katılacaklar. Öğrenciler, kursun bu bölümü için bir deneme tamamlayacaklar.

ABD Dışişleri Bakanlığı ile ortaklaşa

UC Berkeley, College Writing 2X'in erişimini genişletmek için ABD Dışişleri Bakanlığı ile ortaklık yapıyor. Katılımcı ABD Büyükelçilikleri, öğrenme deneyimini en üst düzeye çıkarmak için kurs içeriği etrafında yüz yüze, kolaylaştırılmış tartışma oturumları düzenleyecektir. Dışişleri Bakanlığı tarafından desteklenen EducationUSA ağı, Amerika Birleşik Devletleri'nde yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için bazı yerlerde kolaylaştırılmış tartışmalar da sunacaktır. Bu ortaklık, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 21. yüzyıl İngilizce dil becerilerine yönelik küresel talebi karşılamaya yönelik küresel bir çabası olan English Education Alliance'ın (E2A) bir parçasıdır.

DERSLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Ne öğreneceksin

Temel dilbilgisi terminolojisi ve anlayışı

Etkili cümleler ve paragraflar nasıl yazılır

Yazmaya giriş ve sonuçlarla nasıl başa çıkılır

Daha uzun metinler ve tez cümleleri yazma stratejileri


Akademik Kadro İlanları uygulamasını indirin akademik haberler, akademik kadro ilanları, burs ilanları, akademisyenler, akademisyen olmak isteyenler, akademik kariyer yapanlar, yapmak isteyenler ve yüksek lisans & doktora hakkında bilgilere anında ulaşın.


  • Akademik Kadro İlanları
  • Burs İlanları
  • Açık Arşiv Siteleri
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.