Zotero Programına Dair Her Şey

Zotero Programı
Zotero programını neredeyse duymayanımız yoktur. Ancak kullanımına gelince programı kullanamayanlar oluyor. Aslında mezkur program çok kolay ve basittir. Ayrıca zaman ve enerji yönünden tasarruf etmenizi sağlıyor. 

Bu içeriğimizde Celal Öney hocamızın Zotero üzerine hazırlamış olduğu videolar serisi bulunmaktadır. Zotero üzerine her türlü sorunuzun yanıtını bulacağınız detaylı bir anlatım bulunmaktadır. Videoları izleyip anlayamadığınız yer olursa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bu Yazının İçindekiler Listesi

Zotero Programının Bilgisayara Kurulumu Zotero Programının ArayüzüZotero Programına Kaynak EklemeZotero Programında Nasıl Klasör Açılır?Zotero Programında Nasıl El İle Kaynak Eklenir?Zotero Eklediğimiz Kaynaklara Pdf Dosyasını EklemeZotero'da Kaynaklar Arasında İlişki KurmaZotero Programına Atıf EklemeZotero Programına Eklediğimiz Kaynaklara Etiket EklemeZotero Programına Atıf Sitili Ekleme YöntemiZotero Programına Eklediğimiz Kaynaklara Not Ekleme YöntemiZotero Programında Eserleri Filtreleme ve Etiketleri Renklendirme YöntemiZotero Programına Eklediğimiz Kaynaklar Hakkında Rapor Hazırlama YöntemiZotero Programında Tekrar Eden Kaynakları BirleştirmeZotero Programına Eklediğimiz Kaynakları Online Olarak Yedekleme YöntemiZotero Programında Grup Çalışması YapmaZotero Programında Seçtiğimiz Eserlerden Kaynakça Listesi ÇıkarmaZotero'da Çoklu Atıf Yapma YöntemiZotero Programı ile Word Belgesine Kaynakça EklemeZotero'da Verilen Atıfın Revize EdilmesiZotero Programına Eklediğimiz Kaynakların Manuel Olarak Yedekleme İşlemiZotero'da Atıf Sitili BelirlemeZotero Programına Çevirmen Alanı EklemeZotero Programından Word Bağlantı Sorunu ÇözümüZotero Programına İsnad Atıf Stilinin YüklenmesiAkademik çalışmalarınızda fayda sağlayacak programlar, uygulamalar, siteler ve araçları bir sayfada topladım. Sayfaya gitmek için TIKLAYIN


  • Akademik paylaşımlar
  • Açık arşiv siteleri
  • Ücretsiz kurslar
  • Burs ilanları
  • Kongre/Sempozyum ilanları
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığım Telegram kanalımı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalımı takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.

Paylaşımlar 19:00-22:30 saatleri arasında yapılmaktadır. 


Yorum yap

Daha yeni Daha eski